Reklamlar

HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 12 AZ BİLİNEN KARMA YASASI

Hadi gelin toparlayalım

Yaptığımız her eylemin, söylediğimiz her şeyin ve hatta aklımızdan geçirdiğimiz her düşüncenin bize bir geri dönüşü olacaktır. Bunu da 12 Değişmez Evrensel Yasa arasında bulunan “Sebep-Sonuç Yasası” gayet güzel açıklamaktadır: “Evren’de hiçbir şey şans eseri olmaz. Düşünce dahil gerçekleş(tiril)en her eyleme dair bir sonuç (tepki) oluşacaktır. Aynı şekilde aldığınız her sonucun nedeni olan bir eylem vardır.”

Konunun rasyonel boyutunu ve iş dünyasındaki açılımını merak ediyorsanız, modern yönetim sistemlerinin yaratıcılarından Kauro Ishikawa’nın Sebep-Sonuç Diyagramı’na (Balık Kılçığı Diyagramı olarak da geçer) bakabilirsiniz.

Sebep-Sonuç (ya da Etki-Tepki) yasasında bilmemizde fayda olan bir başka önemli ifade daha var: Herhangi bir konuyla ilgili çabanın başarısı; doğrudan ya da dolaylı olarak, tahmin edilebilir bir belirli sebep ve/veya hareketin sonucudur.
karma felsefesi


Karma’ya göre söylediğimiz, yaptığımız ve düşündüğümüz her şeyin hayatımıza doğrudan etkisi var.

Bu konuda attığımız adımları nasıl atacağımızı haftaya daha detaylı yazacağım. Karma’ya dönecek olursak; yaptığımız, söylediğimiz ve düşündüğümüz her şeyin hayatımıza doğrudan etkisi var ve sorumluluk daima kişinin kendisinde. Biraz daha basitleştirelim: “Hayatımızda olan biten her şeyin sorumluluğu bizde!”. İyice netleştirelim: “Hayatında ne oluyorsa buna senin yaptığın, söylediğin ve düşündüğün şeyler sebep oluyor”.

Yani bir anlamda her an seçimlerinle hayatını yaratıyorsun.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması'nın Burçlara Etkisi Nasıl Olacak..?